Markízy

vysuvna_markiza-sircom
Výsuvné markízy
Fasádne markízy
Fasádne markízy
Výklopné markízy
Výklopné markízy
Raincover
Raincover

Markízy sa stávajú čoraz populárnejším riešením ochrany pred slnečným žiarením. Pripevnené na stenu či voľne stojace rozšíria možnosti využívania vašej terasy, balkónu či verandy. Farba a vzor použitej látky je len na vás a tak z markízy jednoducho vyčarujete dizajnový doplnok exteriéru. Inštalácii a výrobe markíz na mieru sa venujeme už vyše 10 rokov. Radi vám poradíme pri výbere najvhodnejšej markízy.

 

Výhody markíz

  • vysoký komfort používania, pri motorovom diaľkovom ovládaní je možná automatizáca pri ochrane pred slnkom a pred poškodením markízy vetrom (markíza na základe počasia sama vyhodnotí potrebu roztiahnutia/stiahnutia a vykoná zmenu)
  • markíza neobmedzuje mimo sezóny žiaden priestor balkónu, terasy či výhľad z nich
  • široká ponuka látkového a farebného prevedenia
  • nižšie investičné náklady ako pri pergolových clonách
  • v čase keď markíza nie je používaná, nie je potrebná jej demontáž

Ponúkame 3 typy markíz:

Výsuvné markízy

Jedným z najobľúbenejších tienidiel na terasách, balkónoch a otvorených priestranstvách sú výsuvné markízy. V prvom rade poskytujú výbornu ochranu pred slnečným žiarením a slabším dažďom, zároveň sa môžu stať pekným estetickým doplnkom. Pri výsuvných markízach väčších rozmerov odporúčame ovládanie elektrickým motorom, poskytujúcim pohodlnú manipuláciu. V našej ponuke nájdete aj samostatne stojace markízy, ktoré nevyžadujú kotvenie v stene. Látku použtú na markíze vám navyše vieme potlačiť na mieru logom alebo nápisom.

Ďalšie podrobnosti a fotky produktov nájdete v sekcii výsuvné markízy.

Výklopné markízy

Pre verandy, balkóny či lodžie sú idealným riešením zatienenia. Konštrukcia výklopných markíz umožňuje zatieniť aj prednú stranu. Poskytnú tak dokonalú ochranu pred slnečným žiarením, slabším vetrom ale aj zvedavými pohľadmi. Markízy tohto ako aj ostatných typov je možné ovládať ručne a náročnejších z vás poteší možnosť ovládania elektromotorom.

Naše výklopné markízy na fotkách a detaily nájdete v podstránke výklopné markízy.

Fasádne markízy

Marízy tohto typu sú určené na zatienenie presklených fasád a okien. Fasádne markízy sa často využívajú aj ako domnantný estetický prvok budov. Výrobcovia sa snažia aby s nimi markízy ladili a vytvárali príjemné prostredie. Použiť fasádne markízy môžete dokonca na zatienenie cez viaceré poschodia.

Prezrite si fotky markíz a dočítajte sa viac v časti fasádne markízy.

Automatické ovládanie

Zvlášť pri väčších markízach je praktické využiť motorické ovládanie. Ponuka trubkových motorov je rozsiahla a umožňuje pohodlné ovládanie s možnosťou využitia prídavných doplnkov ako diaľkové ovládače, veterné, slnečné a otrasové senzory a pod.

O značke Somfy

Motory Somfy

Spoločnosť Somfy patrí k popredným svetovým výrobcom a dodávateľom pohonov a riadiacej elektroniky pre rolety, žalúzie, markízy a garážové brány. Počas svojho pôsobenia na trhu spoločnosť nazbierala množstvo skúseností, ktoré sa odrážajú v portfóliu produktov a stavajú ich do pozície jednotky na svetovom trhu v tomto segmente. Spoločnosť má sieť zastúpení vo viac ako 50-tich krajinách.

Predĺžená záruka až 5 rokov

O kvalite výrobkov Somfy svedčí aj fakt, že svojim zmluvným partnerom poskytuje spoločnosť predĺženú záruku v trvaní 5 rokov na pohony a riadiace systémy. Táto záruka je ponúkaná podľa jasne stanovených pravidiel a nevzťahuje sa na výrobky, pri ktorých je garantovaná špeciálna trojročná záruka a na motory a riadiace jednotky zakúpené na iných miestach ako u zmluvných partnerov Somfy. Všetky pohony zodpovedajú európskym bezpečnostným normám. O možnosti predĺženej záruky sa informujte u našich predajcov.

Comments are closed.