Antialergické siete

Podľa najnovších štatistík trpí v súčasnej dobe rôznymi formami alergie až 40 % svetovej populácie. Na Slovensku toto percento predstavuje približne 2 milióny ľudí. Svojím výskytom sa tak alergia radí spolu so srdcovocievnymi a nádorovými ochoreniami na popredné miesto v rebríčku výskytu chorôb.

Peľová alergia

Slovo alergia pochádza z gréckeho slova allos -iný, zmenený stav a ergon-práca, reakcia. Alergia patrí medzi civilizačné choroby. Spektrum alergií je široké, medzi najčastejšie vyskytujúce sa druhy patria peľové alergie.

Čo je peľová alergia?

Zjednodušene sa dá povedať, že drobné peľové zrnká sa vzduchom dostanú na sliznicu, organizmus ich vyhodnotí ako alergén a spustí alergickú reakciu. Príznaky alergie sa najčastejšie sústreďujú na nos, dýchací systém a oči.

Prejavy alergickej reakcie sú rôzne. Od začervenania, svrbenia, slzenia očí, škriabania v ušiach, bolenia hlavy až po respiračné ťažkosti, ktoré môžu prerásť do astmatického záchvatu.

V stredoeurópskom pásme sú hlavnými peľovými alergénmi najmä breza, lieska, jelša, z tráv najmä palina, reznačka, timotejka, ambrózia a lipnica lúčna.

Hlavné obdobie výskytu alergií sa kryje s obdobím kvitnutia týchto rastlín, teda začína približne v apríli a končí v septembi-októbri.

Antialergická sieťovina

Alergikom sa neodporúča spať pri otvorenom okne, čo je hlavne v letných horúčavách náročné. V prehriatej miestnosti sa o kvalitnom spánku nedá hovoriť.

Riešením sú antialergické siete. Zabraňujú prieniku peľov a umožňujú vetranie miestnosti.

Antialergická sieťovina bola vyvinutá špeciálne pre ľudí trpiacich alergickou reakciou na peľ. Svojou štruktúrou dokáže zachytiť napríklad až 97 % peľových zŕn brezy a 100 % peľových zŕn ambrózie a žihľavy, ktoré patria k najčastejšie sa vyskytujúcim alergénom v našich podmienkach.

Sieť s anitalergickou sieťovinou zároveň ochráni interiér pred dotieravým hmyzom rovnako spoľahlivo ako klasická okenná alebo dverová sieť.

Comments are closed.